شش تا داستانک

شاعرها !
آن روز که مثل سربازها شده بودی چقدر گریه کردم. دکتر وقتی که این قضیه را فهمید خندید و گفت : مردها که گریه نمی
کنند. اشک هایم را پاک کردم و گفتم : آقای دکتر ! شاعر ها نمی توانند زنی را در بستر ببینند.


آش !
پدر هر بار که از اوضاع امروز می گفت. پسر عصبانی می شد و می گفت : این آشی است که شما برایمان پخته اید. پدر آهی می کشید و می گفت : اگر می دانستم این قدر شور می شود به آن دست نمی زدم.


آینه !
رو کردم به آینه و گفتم : چرا فقط ظاهر آدم ها را نشان می دهید. آینه آهی کشید و گفت : اگر اسرار درون شان را برملا کنم مشت خیلی ها از آنها باز می شود و بازارشان از رونق می افتد. گفتم : اگر امکان دارد در انتخابات این کار را بکنید. آینه سری تکان داد و گفت : معذرت می خواهم !

ذوالقرنین !
وقتی صدا می زدم کوروش ! با یه ابهتی جواب می داد بفرمایید در خدمتم ! وقتی دلیلش را می پرسیدم . دوستم لبخندی می زد و می گفت : کوروش ! یه آدم بزرگی است. باید طوری جواب داد که روح ذوالقرنین شاد شود. این حرف را که شنیدم گفتم : کاش حاکمان امروز مثل آن بزرگوار بودند.

پرستوها !
مرد از پرستوها می ترسید. گفتم : آنها پرندگان بی آزاری هستند. چرا می ترسید ؟ مرد آهی کشید و گفت : آنها می توانند آدم را تا پای دار ببرند.

خبرنگار
خبرنگار رو کرد به پیرمرد و گفت : اگر برق خانه ات قطع شود چکار می کنید. پیرمرد سری تکان داد و گفت : این را باید از خانه دارها بپرسید. خبرنگار این حرف را که شنید به قدم های پیرمرد خیره شد که از عرض خیابان گذشت.

شکل قلم:F اندازه قلم:  A A   رنگ قلم:                       پس زمینه:                    
امتیاز: 3.7 از 5 (مجموع 3 رای)
نسخه چاپی  اضافه کردن به لیست Favorites  دعوت از یک دوست برای دیدن این صفحه  فرستادن این داستان با نامه  گذاشتن این داستان در وبلاگ یا سایت خودتان  تاریخ ثبت و شماره سریال داستان لینک ثابت این داستان  گزارش خطا یا تخلف یا محتوای نامناسب   رای برای این داستان

3

سبحان بامداد ,پیام رنجبران(اکنون) ,بهروزعامری ,


این داستان را خواندند (اعضا)

ابوالحسن اکبری (2/4/1398),سبحان بامداد (5/4/1398),زهرا نيازى (بانو) (5/4/1398),بهروزعامری (8/4/1398),ابوالحسن اکبری (16/4/1398),بهروزعامری (20/4/1398),

نقطه نظرات

نام: بهروزعامری کاربر عضو  ارسال در شنبه 8 تير 1398 - 22:15

نمایش مشخصات بهروزعامری سلام گرامی

ذرئدها
@};- @};- @};-


نام: بهروزعامری کاربر عضو  ارسال در شنبه 8 تير 1398 - 22:16

نمایش مشخصات بهروزعامری سلام گرامی

ذرودها
@};- @};- @};-


@بهروزعامری توسط ابوالحسن اکبری Members  ارسال در یکشنبه 16 تير 1398 - 22:10

نمایش مشخصات ابوالحسن اکبری سلام . درود برجناب استاد عامری . ممنون و سپاسگزارم از لطف شما بزرگوار.@};- @};- @};- @};- @};- @};-ارسال نظر

نام کاربری: کلمه رمز:
نام شما: ایمیل شما:
آدرس وب: http:// کد:  
استفاده از شکلک در نظر
نظر شما:
 

 نظر بصورت خصوصی برای نویسنده ارسال شود.
  مشخصات شما در این دستگاه ذخیره شود.