خواب

همه خواب می بینند، ما هم خواب می بینیم! دیشب خواب دیدم که مرده ام. قبرم سوراخ شد و توی راهرویی که درست زیر مدفنم بود افتادم. انتهای راهرو دری قرار داشت که راستش را بخواهید خودم هم درست و حسابی در خاطر نیست که اتومات باز شده بود یا خودم بازش کرده بودم. به هر حال وارد اتاقی شدم که در گوشه ای روی یک مبل، مرد جوانی سرش توی گوشی بود. تا چشمش به من افتاد، لبخندزنان بلند شد. در حالی که با عجله گوشی اش را توی جیب می گذاشت من را به آغوش کشید و پرسید:" چطور بود؟"

این چه سوال مسخره ایست که بعد از مرگ یک آدم می پرسند؟چطور بود!
به شدت از گردنش بوی مربای سیب می آمد. پرسیدم:" نکیر و منکر که می گویند شمایید؟؟" درست مثل کسی که توی ذوقش خورده باشد سرش را عقب داد، از گوشه ی چشم با دلخوری نگاهم کرد و گفت:" نکیر و منکر دیگر چیست؟! خدایم رفیق! خدا! نگفتی، چطور بود؟ خوشت آمد؟"

بی زحمت اگر امکان دارد اولین باری که یک پس گردنی محکم خوردید را به یاد بیاورید. یادتان آمد؟ همانقدر گیج شده بودم! خدا؟ گوشی؟ پیراهن آبی دکمه دار؟ همه خواب می بینند، ما هم خواب می بینیم! لاکردار از آن خواب هایی هم نبود که آدم کنترلی رویش داشته باشد. دیالوگ ها گویی از قبل آماده شده بودند. بی اختیار پرسیدم:" از چه باید خوشم بیاید؟"
خدا دستش را روی شانه ام انداخت، چشمکی زد و گفت:" خودت را به آن راه نزن کلک! دنیا را می گویم دیگر! خوشت آمد؟ دیدی برایت چه درست کرده بودم؟؟ قشنگ بود نه؟؟"

می خواستم بگویم مرد حسابی یک عمر اشهد حفظ کردیم و کتاب های اخلاق و تمدن تست زدیم که بیاییم اینجا و تو همین یک سوال را از ما بپرسی؟ "چطور بود؟ خوشم آمد؟؟" چنان خون جلوی چشم هایم غل غل می کرد که وقتی برادرم داشت برای صبحانه تکانم می داد، با لگد کوبیدم توی شکمش و با عصبانیت فریاد زدم:" هاااا! تو بگووو! خوشت آمد؟؟"
شکل قلم:F اندازه قلم:  A A   رنگ قلم:                       پس زمینه:                    
امتیاز: 5.0 از 5 (مجموع 1 رای)
نسخه چاپی  اضافه کردن به لیست Favorites  دعوت از یک دوست برای دیدن این صفحه  فرستادن این داستان با نامه  گذاشتن این داستان در وبلاگ یا سایت خودتان  تاریخ ثبت و شماره سریال داستان لینک ثابت این داستان  گزارش خطا یا تخلف یا محتوای نامناسب   رای برای این داستان

1

"صابرخوشبین صفت" ,


این داستان را خواندند (اعضا)

مصطفی زمانی (11/4/1396),سعید بیک زاده (11/4/1396),"صابرخوشبین صفت" (12/4/1396),مصطفی زمانی (12/4/1396),حمید جعفری (مسافر شب) (13/4/1396),ماریه آزاد (15/4/1396),هستی مهربان (15/4/1396),معصومه هوشمندیان (18/4/1396),کوثر علیزاده (29/4/1396),عباس قرایلو (17/5/1396),مصطفی زمانی (11/4/1398),

نقطه نظرات

نام: حمید جعفری (مسافر شب) کاربر عضو  ارسال در سه شنبه 13 تير 1396 - 10:35

نمایش مشخصات حمید جعفری (مسافر شب) دنیای خواب دنیای ناشناخته هاست.ارسال نظر

نام کاربری: کلمه رمز:
نام شما: ایمیل شما:
آدرس وب: http:// کد:  
استفاده از شکلک در نظر
نظر شما:
 

 نظر بصورت خصوصی برای نویسنده ارسال شود.
  مشخصات شما در این دستگاه ذخیره شود.