سایه ی خیس

امان از سفر! امان از سفر و امان از اتوبوس! خیلی ها عاشق سفرند اما من هرگز جزئی از آن دسته نبوده ام. من را زیادی خیالباف می کند.
من را بگذارند توی خانه ای که دو تا پنجره داشته باشد کافیست. در هم اگر نداشت، نداشت!

راستش یکی از دلخوشی های من در سفر با اتوبوس، توقف های بین راهی آن است. در اتوبوس را که باز می کنند جنی می شوم که زلفش را رها کرده اند. مثل همین چند لحظه ی پیش!

شما را نمی دانم اما آنهایی که مسافر اتوبوس های تهران شمال بوده اند با توقف گاه های آن آشنایی دارند. یکی از آنها همیشه هوای جالبی دارد.خیلی سرد! حتی در تابستان هم میتوان آنجا ایستاد و لذت زمستان را چشید البته تا زمانی که راننده جان اجازه بدهد.

امشب که در همین توقف گاه قدم می زدم، زاویه ی قرار گیری چراغ فروشگاه ها، منظره ی جالبی را برایم تدارک دیده بود.

سایه ی غول پیکرم، دست به سینه و سبک، مملو از آرامشی محزون، دراز کشیده بود روی آب رودخانه ای که از آن پایین می گذشت و به ستاره ها خیره شده بود. رودخانه ای که بی شک از عمق دره های البرز و کوهستان هایش خاطرات زیادی را از مسافران در سینه اش دفن کرده بود.نمی دانم، برای شما هم پیش می آید اینجور چیزها؟ اصلا مگر آدم به سایه خودش هم حسودی می کند؟

بگذریم.ما که بلاخره برگشتیم به اتوبوس اما مگر ماجرا همینجا تمام شد؟

همین لحظه که درحال نوشتن این متن هستم راننده با عصبانیت می پرسد چه کسی کف اتوبوس را خیس کرده است و من نمی دانم چگونه ماجرا را برایش توضیح بدهم و اصلا از کجا شروع کنم!


"مگر چند بار در زندگی، سایه ی آدمی، فرصت یک آبتنی کردن درست و حسابی را پیدا می کند راننده جان؟ بیخیال..."

شکل قلم:F اندازه قلم:  A A   رنگ قلم:                       پس زمینه:                    
امتیاز: 4.5 از 5 (مجموع 2 رای)
نسخه چاپی  اضافه کردن به لیست Favorites  دعوت از یک دوست برای دیدن این صفحه  فرستادن این داستان با نامه  گذاشتن این داستان در وبلاگ یا سایت خودتان  تاریخ ثبت و شماره سریال داستان لینک ثابت این داستان  گزارش خطا یا تخلف یا محتوای نامناسب   رای برای این داستان

0

سعید بیک زاده ,بهار قمر ,


این داستان را خواندند (اعضا)

سعید بیک زاده (6/4/1396),همایون طراح (6/4/1396),بهار قمر (6/4/1396),سعید بیک زاده (7/4/1396),م.ماندگار (7/4/1396),مصطفی زمانی (7/4/1396),معصومه هوشمندیان (18/4/1396),عباس قرایلو (17/5/1396),صدف رسولی (15/6/1396),مصطفی زمانی (11/4/1398),

نقطه نظرات

نام: بهار قمر کاربر عضو  ارسال در سه شنبه 6 تير 1396 - 23:34

نمایش مشخصات بهار قمر به من هم افتخار ای رو بدید و درباره ی داستانک های اخیرم انتقاد کنید ممنون@};- @};-ارسال نظر

نام کاربری: کلمه رمز:
نام شما: ایمیل شما:
آدرس وب: http:// کد:  
استفاده از شکلک در نظر
نظر شما:
 

 نظر بصورت خصوصی برای نویسنده ارسال شود.
  مشخصات شما در این دستگاه ذخیره شود.