پرواز بدون بال

نمی دانم تا چه اندازه ای از پرواز کردن، اوج گرفتن و این جور چیزها می دانید، اما مطمئنم آن چیزی که در ادامه می خوانید؛ شاید تا به الان به آن فکر نکرده باشید ولی آن چیزی است که می دانید.
چند روز پیش که در کوچه پس کوچه های محله مان قدم میزدم مردی را دیدم که خیلی عصبانی به آسمان نگاه می کرد و با سرعت هر چه تمام تر می دوید، کنجکاوانه نگاه مرد را دنبال کردم؛ انتهای آن نگاه به قناری ختم می شود که گویی از قفس فرار کرده بود، به راحتی می‌توانستم شادی که با استرس مخلوط شده بود را در چهره کوچک و زیبای قناری دریابم، بعد از دقایقی خیره شدن به قناری متوجه چیزی شدم بارانی خون آلود ولی نم نم از بالهای قناری به زمین می چکید. قناری اوج خوبی گرفته بود اما بال هایش به دلیل فرار از قفس شکسته بود ولی با این حال تمام تلاشش را می کرد تا از دست آن مرد فرار کند و به مقصد خود که آزادی است برسد.
در شبکه خبری دیدم که هواپیمایی در هنگام سفر، میانه‌های راه سوختش تمام شده بود؛ اما با مشکل به این بزرگی که داشت مسافرانش را با سلامتی کامل به مقصد رسانده بود و باز تمام ثانیه ها و دقایق را می شمارد و در انتظار مقصد بعدی بود، تا دوباره شانس خود را در آسمان امتحان و تلاشش را بیشتر کند.
اما خوب به یاد می آورم که از دوران خردسالی ام تا به الان، پروازی را میبینم که در آن هیچ خبری از تلاش کردن نیست و هیچ گونه اوجی در آن دیده نمی‌شود؛ این پرواز، پرواز ما انسان‌های عادی در زندگی مان است؛ پروازی که نه اوج دارد و ن مقصد، آیا تا به حال دقت کرده ایم؟ یا پرواز کرده ایم؟
از کدام مبدا شروع کرده ایم و الان کجا ایستاده ایم؟

آیا تا به امروز که سنمان به ۱۶، ۲۰، ۴۰ و شاید ۹۰ سالگی رسیده است به این فکر کرده ایم که چگونه زیبا پرواز کنیم و بهترین اوج را بگیریم؟
علاقه ای دارید که بدانید زندگی خوب چیست؟ اگر جوابش بله است!
هرچه در دست دارید را کنار بگزارید و بنشینید، چشمتان را ببندید و کمی بیاندیشید:
( پرواز انسانی که در آن اوج می‌گیرد و برای رسیدن به مقصد خود تمام تلاشش را می کند‌، هرچند که در آن پرواز با شکست های پیاپی مواجه می شود و در آخر به یک پیروزی بزرگ می‌رسد زیباتر است یا پرواز های انسانی که همیشه به موفقیت منجر شده است ؟
#محدثه_یعقوبی
شکل قلم:F اندازه قلم:  A A   رنگ قلم:                       پس زمینه:                    
امتیاز: 5.0 از 5 (مجموع 4 رای)
نسخه چاپی  اضافه کردن به لیست Favorites  دعوت از یک دوست برای دیدن این صفحه  فرستادن این داستان با نامه  گذاشتن این داستان در وبلاگ یا سایت خودتان  تاریخ ثبت و شماره سریال داستان لینک ثابت این داستان  گزارش خطا یا تخلف یا محتوای نامناسب   رای برای این داستان

2

سیده ساجده شهریاری ,محدثه یعقوبی ,


این داستان را خواندند (اعضا)

مهشید سلیمی نبی (1/7/1396),کوثر علیزاده (1/7/1396),محدثه یعقوبی (1/7/1396),حمید جعفری (مسافر شب) (4/7/1396),سبحان بامداد (5/7/1396),محدثه یعقوبی (23/7/1396),محدثه یعقوبی (20/8/1396),محدثه یعقوبی (14/9/1396),حمید جعفری (مسافر شب) (20/9/1396),محدثه یعقوبی (7/10/1396),سیده ساجده شهریاری (5/11/1396),مهشید سلیمی نبی (7/11/1396),محدثه یعقوبی (30/3/1397),

نقطه نظرات

نام: حمید جعفری (مسافر شب) کاربر عضو  ارسال در سه شنبه 4 مهر 1396 - 08:50

نمایش مشخصات حمید جعفری (مسافر شب) سلام
بين "مي" و فعل بعدش اش فاصله قرار بدهيد بهتر مي شود.
موفق باشيد


نام: مهدیس   ارسال در یکشنبه 10 دي 1396 - 15:53

مثل همیشه عالی نوشتیارسال نظر

نام کاربری: کلمه رمز:
نام شما: ایمیل شما:
آدرس وب: http:// کد:  
استفاده از شکلک در نظر
نظر شما:
 

 نظر بصورت خصوصی برای نویسنده ارسال شود.
  مشخصات شما در این دستگاه ذخیره شود.