سوغات کربلا

تا محرم چیزی نمانده بود ، یک شب بعد از نماز مغرب و عشا دیدم همه نماز گزاران با یکی از زائرین عازم کربلا خداحافظی میکردند ، من هم نزدیک رفتم بعد از احوال پرسی گفتم وقتی به زیارت آقا امام حسین ع رفتید سلام بنده حقیر را برسانید ، و خداحافظی نمودم.
مدتی از این ماجرا گذشته بود یک روز از کارم خسته و کوفته داشتم به طرف منزل برمیگشتم که یکی صدام زد حسینی رو برگرداندم دیدم آقای نجفی از دوستان بودند ، مدت ها بود که ملاقاتی نداشتیم از دیدنش خوشحال شدم احوالش را می‌پرسیدم که دستش را به طرفم دراز کرد ، مهر و سجاده و تسبیح بود ؛ بهم گفت سوغات کربلا است ، دیدن یکی از زائرین که تازه از زیارت برگشته بود رفتم دو تا بهم دادند ؛ مثل اینکه یکی قسمت شماست با تشکر گرفتم ناخودآگاه ذهنم متوجه ماجرای خداحافظی با زائر و سلام رساندن به آقا امام حسین ع شد ؛ این دو اتفاق یه جورایی با هم شباهت داشتند آخه تا حالا هیچ وقت سعادت سلام رساندن به آقا امام حسین ع را نداشتم و هیچ وقت کسی اینچنین سوغاتی از کربلا برایم تعارف نکرده بود ، مثل اینکه آقا جواب سلامم را داده اند با آقای نجفی خداحافظی کردم ؛ به منزل که رسیدم همسرم برایم چای آورد با تعجب برایش ماجرا را تعریف می کردم که بهم گفت خوشا به سعادتمند از یه چیز دیگه هم مثل اینکه خبر نداری پرسیدم ؟! چه چیزی!؟ جواب داد ! امشب شب اول محرم هست وقتی این حرف را شنیدم اشک از چشمانم بی اختیار سرا زیر شد جلوی خودم را نمی توانستم بگیرم ؛ اعتراف میکنم که تا بحال لیاقت اشک ریختن برای آقا امام حسین ع را نداشتم ، خدا را هزار مرتبه شکر چشم هایم ، قلبم به عشق آقا امام حسین ع روشن شد به امید آنکه بتوانم زیارت کربلا پابوس آقا بروم.
خاطره محرم 1397
نوشته 25-5-1398
شکل قلم:F اندازه قلم:  A A   رنگ قلم:                       پس زمینه:                    
امتیاز: 3.0 از 5 (مجموع 1 رای)
نسخه چاپی  اضافه کردن به لیست Favorites  دعوت از یک دوست برای دیدن این صفحه  فرستادن این داستان با نامه  گذاشتن این داستان در وبلاگ یا سایت خودتان  تاریخ ثبت و شماره سریال داستان لینک ثابت این داستان  گزارش خطا یا تخلف یا محتوای نامناسب   رای برای این داستان

0


این داستان را خواندند (اعضا)

حمید جعفری (مسافر شب) (19/6/1398),امین هلاکویی (20/6/1398),طراوت چراغی (20/6/1398),

نقطه نظرات

نام: حمید جعفری (مسافر شب) کاربر عضو  ارسال در سه شنبه 19 شهريور 1398 - 17:37

نمایش مشخصات حمید جعفری (مسافر شب) @};- @};- @};-ارسال نظر

نام کاربری: کلمه رمز:
نام شما: ایمیل شما:
آدرس وب: http:// کد:  
استفاده از شکلک در نظر
نظر شما:
 

 نظر بصورت خصوصی برای نویسنده ارسال شود.
  مشخصات شما در این دستگاه ذخیره شود.