زندگی زهرماری

در، نیمه باز است و نسیم ملایمی که از بین آن رد می شود، نقشه ای را که با یک نخ زرد به دیوار آویزان است، پس و پیش می کند. لقمه اول را می گیرم وبه آرامی در دهانم می گذارم، مزه زهر مار می دهد، همه ی نان پنیرها مزه زهر مار می دهند. من اولین کسی هستم که مزه زهر مار را در نان و پنیر کشف کردم. البته نام من در هیچ کجا به عنوان کاشف و یا مخترع ثبت نشده است، خیلی هم برایم مهم نیست، من که رازی نیستم که به این قبیل خودنمایی ها راضی شوم، برای من خود کشف مهم است، نه کاشف.

نسیم کمی تندتر شده است. نقشه روی دیوار تلوتلو می خورد. اولین جرعه چای را هورت می کشم، مزه زهرمار می دهد. این یکی را هم من کشف کردم، هنوز به کسی نگفته ام، و این اولین جایی است که این کشف را به صورت رسمی اعلام می کنم. برایم مهم نیست که دیگران باور کنند یا نه. وقتی که نقشه بیافتند، دیگر چه اهمیتی دارد که نقشه ی پستی ها باشد یا بلندی ها ؟!!

دیگر می شود اسمش را باد بگذاریم، باد می وزد و نقشه را به این طرف و آن طرف پرت می کند. میخ بیچاره دیگر تحمل ندارد. مدام به چپ و راست می رود، جایش شل شده است، نقشه بی تابی می کند ...

سفره را جمع می کنم، لوله می کنم ، می شود مثل یک مار چنبره زده. می اندازمش گوشه اتاق. سوز سرما می پیچد توی تنم، تمام بدنم به لرزه می افتد، استخوان هایم به یکدیگر می خوردند و صدای تلق و تلوق فضای اتاق را پر می کند.

میخ از جایش در می آید، نقشه آرام سر می خورد و روی زمین می افتد. مستخدم در را می بندد، نقشه را برمی دارد و نگاهی به سرتاپایش می اندازد. ارزش نگه داشتن ندارد، نقشه برای همیشه توی سطل زباله مدفون می شود.
شکل قلم:F اندازه قلم:  A A   رنگ قلم:                       پس زمینه:                    
امتیاز: 0.0 از 5 (مجموع 0 رای)
نسخه چاپی  اضافه کردن به لیست Favorites  دعوت از یک دوست برای دیدن این صفحه  فرستادن این داستان با نامه  گذاشتن این داستان در وبلاگ یا سایت خودتان  تاریخ ثبت و شماره سریال داستان لینک ثابت این داستان  گزارش خطا یا تخلف یا محتوای نامناسب   رای برای این داستان

2

"صابرخوشبین صفت" ,بهروزعامری ,


این داستان را خواندند (اعضا)

فرزاد مرتضایی (30/1/1397),مجتبی صمدیار (31/1/1397),"صابرخوشبین صفت" (31/1/1397),بهروزعامری (2/2/1397),

نقطه نظرات

نام: "صابرخوشبین صفت" کاربر عضو  ارسال در جمعه 31 فروردين 1397 - 11:42

نمایش مشخصات "صابرخوشبین صفت" درودها
خدمت جناب مرتضایی عزیز
داستانی زیبا و روان که خواننده را برای خواندن و به پایان رساندن داستان و موضوع ترغیب می کند .
سبک نوشتاری داستانی تان خواننده پسند است .
پاینده باشید @};- @};- @};- @};- @};-


نام: بهروزعامری کاربر عضو  ارسال در یکشنبه 2 ارديبهشت 1397 - 12:16

نمایش مشخصات بهروزعامری آفرین
@};- @};- @};-ارسال نظر

نام کاربری: کلمه رمز:
نام شما: ایمیل شما:
آدرس وب: http:// کد:  
استفاده از شکلک در نظر
نظر شما:
 

 نظر بصورت خصوصی برای نویسنده ارسال شود.
  مشخصات شما در این دستگاه ذخیره شود.